media katolickie

PCh24.pl – więcej niż prasa

Portal PCh24.pl, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks Piotra Skargi, działa już od 9 lat. Od tego czasu nie tylko codziennie dostarcza nam rzetelnych wiadomości i profesjonalnych opiniotwórczych tekstów w katolickim duchu. Wydawcy portalu udało się bowiem rozwinąć także telewizję internetową i wydać szereg pasjonujących filmów.

Prawa Strona Internetu rośnie w siłę

Od kilku dobrych lat portal PCh24.pl – albo inaczej Prawa Strona Internetu – to nie tylko codzienna, bezpłatna prasa na ekranie monitora. Dodajmy prasa czytana przez spore grono odbiorców – średnio ponad 1,5 mln wejść miesięcznie. To również szereg innych inicjatyw takich jak: wydawanie e-booków, Internetowa Biblioteka VOD, PChTV.pl oraz pełnometrażowe produkcje filmowe zyskujące uznanie w całej Polsce.

Nie przypadkiem piszemy na naszym blogu o środowisku portalu PCh24.pl, gdyż powstało ono przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej – tak jak nasz Apostolat Fatimy. Na stronach portalu wielokrotnie pisano o Apostolacie, a dziennikarze tego medium robili też z członkami naszej grupy wywiady. To właśnie o grupie Apostolat Fatimy można było przeczytać w jednej z publikacji e-bookowych wydanych przez PCh24.pl.

Wszelkie wydawane przez portal PCh24.pl e-booki dostępne są na podstronie wirtualnej biblioteki. E-booki dostępne są jedynie dla Dobrodziejów i Przyjaciół portalu PCh24.pl. Aby dołączyć do tej grona, trzeba przynajmniej raz wesprzeć portal dobrowolnym datkiem.

Wyjątkowe filmy katolickie

Internetowa Biblioteka VOD, to zbiór filmów, za produkcje, których odpowiada portal PCh24.pl bądź jego wydawca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks Piotra Skargi (w skrócie SKCh). Na stronie biblioteki https://www.pch24.pl/wesprzyj-vod znajdują się takie dzieła jak: „Msza Wszechczasów – powrót do źródeł”, „Bliżej Boga” oraz wielokrotnie nagradzany na festiwalach film „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”. Podobnie jak w przypadku e-booków, filmy te znaleźć można jedynie na oficjalnej stronie Internetowej Biblioteki VOD, która dostępna jest wyłącznie dla Darczyńców portalu PCh24.pl.

PCh24TV.pl, to wyjątkowa internetowa telewizja, gdzie znaleźć można unikatowe reportaże, przeglądy prasy, komentarze ekspertów, relacje z ważnych wydarzeń w Kościele jak i na świecie oraz cieszące się niezwykłą popularnością coroczne rekolekcje internetowe. To już także stałe, popularne pod kątem zasięgu i rozpoznawalności, formaty telewizyjne. Mowa przede wszystkim o programach „Ja, katolik” (prowadzi red. Krystian Kratiuk), „Prawy prosty” (prowadzi red. Łukasz Karpiel), „Na straży” (autorstwa red. Pawła Chmielewskiego). Swoje grono odbiorców ma też kulturalny cykl „Kultura tak!”, w którym swoje autorskie felietony prezentuje reżyser Tomasz A. Żak.

Wspomniany wcześniej red. Łukasz Karpiel jest zarazem reżyserem najnowszej produkcji PCh24TV, która w sierpniu 2021 r. ujrzy światło dzienne. Mowa o filmie „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”, ukazującym historię powstania oraz kuchnię działalności Instytutu Ordo Iuris. Środowisko konserwatywnych prawników z Warszawy zasłynęło w ostatnich latach licznymi sukcesami na salach sądowych, ale przy okazji zebrało wiele niezasłużonych negatywnych opinii, a wraz z nimi – oszczerstw i pomówień. Film Łukasza Karpiela ma wyjaśnić wszystkie wątpliwości i manipulacje.