apostolat fatimy

Apostolat Fatimy – lekcja wiary i nadziei

Utworzony w 2003 roku przy Stowarzyszeniu im. Księdza Piotra Skargi Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie w naszym kraju orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Zasługą Apostołów Fatimy jest pomoc duchowa dla setek tysięcy katolików w Polsce, którzy dzięki temu wsparciu mogą zapoznać się z Orędziem Fatimskim i odpowiedzieć na wezwania Najświętszej Maryi Panny.

Do Apostolatu Fatimy należą ludzie dobrej woli, zainspirowani wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej do nawrócenia świata. – Od Apostołów uczę się wiary i nadziei w pomoc Boga, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach życia. Budujące dla mnie jest także, że są to osoby żarliwej i wytrwałej modlitwy. Często po rozmowie z Apostołem Fatimy zastanawiam się, czy i ja umiałbym tak wierzyć i ufać w takich sytuacjach próby – mówi Krzysztof Golec, odpowiedzialny za prace Apostolatu Fatimy.

Członkowie Apostolatu są regularnymi darczyńcami Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, wspierając go swymi modlitwami i ofiarami. Uczestnictwo w Apostolacie Fatimy wiąże się z udzielaniem Instytutowi regularnego comiesięcznego wsparcia modlitewnego i finansowego. W 2011 roku liczba członków AF przekroczyła już liczbę 40 tysięcy! Ta prężna grupa pomaga nam poprzez swe regularne ofiary prowadzić skuteczną ewangelizację.

Uczestnictwo w tym pięknym dziele wiąże się z szeregiem przywilejów. Największym z nich jest pomoc duchowa dla setek tysięcy katolików w Polsce, którzy dzięki regularnemu wsparciu ze strony członków Apostolatu również mogą zapoznać się z Orędziem Fatimskim i odpowiedzieć na apele Najświętszej Maryi Panny.